پرش به محتوای اصلی

نوشته‌های بلاگ توسط علی ملک پور

برای یادگیری زبان انگلیسی چه باید کرد

 

 

برای یادگیری زبان انگلیسی باید خود را به خواندن و یادگیری زبان انگلیسی عادت دهیم . یادگیری زبان انگلیسی در صورتی که جز برنامه ی روتین زندگی شما باشد حتی با مدت زمان کم نیز موثر خواهد بود .
امروزه مدرسین و دانشگاه ها روش های یادگیری مختلفی را ارائه می دهند که نمی توان بطور دقیق آنها را رد یا قبول کرد . باید در نظر داشته باشید که روش های یادگیری زبان انگلیسی به هدف شما از یادگیری بر می گردد و اینکه شما قصد دارید بیشتر بر روی کدام یک از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی کار کنید .
برای مثال افرادی که قصد شرکت در آزمون های IELTS و TOEFL را دارند ، عموما بر روی هر چهار مهارت اصلی خود کار می کنند.
برخی از زبان آموزان با هدف برقراری ارتباط کلامی در سفرهای خارج از کشور بیشتر مایل هستند مهارت Listening و Speaking خود را تقویت کنند که در ارتباط با دیگران دچار مشکل نشوند .
بنابر این منطقی است که نمی توان به دنبال فقط یک روش ثابت و مشخصی برای یادگیری زبان انگلیسی باشیم. 

یادگیری زبان انگلیسی آنلاین 

 

 

دو روش کلی در یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم

برای یادگیری زبان انگلیسی په باید کرد               

1-روشExplicitیا صریح و روشن
در این روش شما می بایست به موازات یادگیری لغات انگلیسی ، قواعد و ساختار جملات را یاد بگیرید و با بکارگیری ساختارها و گرامر صحبت کنید . عموم زبان آموزان این روش را دنبال می کنند . صحبت کردن انگلیسی به این روش ممکن است همراه با مکث باشد . تصور کنید برای فارسی صحبت کردن به شما ابتدا دستور زبان فارسی را یاد بدهند و شما پس از آن بر مبنای ساختار جملات در فارسی صحبت کنید . یک ایراد اصلی در این روش وجود دارد .

اول اینکه همه ما موقع صحبت کردن اصلا به قواعد دستور زبان مادر خود توجه نمی کنیم و بر اساس آنچه در کودکی یاد گرفته ایم صحبت می کنیم . لازم به ذکر است که همه ما با این روش زبان فارسی را در مدارس خود فرا گرفته ایم .

 

 

2-روشImplicitیا زبان آموزی 

این روش همانند وقتی است که شما کودک بودید و زبان مادریتان را یاد گرفته اید . در این روش کسی به شما دستور زبان یا ساختار جمله را آموزش نداده است و شما تنها با شنیدن مکالمات و درک زبان بدن مخاطبانتان زبان آموزی را داشته اید .

این روش کمی زمان بر می باشد و در این روش نمی توانید مانند روش قبل دستاوردهای زبان آموزی خود را به طور دقیق شناسایی کنید به همین دلیل بیشتر زبان آموزان ترجیح می دهند روش اول را انتخاب نمایند .

در روش implicit  شما با گوش کردن مکالمات و پادکست ها و فایل های صوتی انگلیسی با لغات و اصطلاحات و کاربرد آنها آشنا می شوید . در این روش تکرار بیانی کمک شایانی به شما خواهد کرد . از آنجا که زبان آموزان ایرانی در فضایی نیستند که بتوانند در زندگی روزمره خود با انگلیسی زبانان مکالمه داشته باشند لذا می بایست چنین فضایی را برای خود شبیه سازی کنند . این شبیه سازی با گوش دادن به فایل های صوتی ، پادکست ها و فیلم میسر می گردد .

در صورتی که روش دوم را برای زبان آموزی انتخاب کرده اید می توانید به بخش پادکست های این سایت مراجعه کنید و فایل انگلیسی را آنلاین گوش کنید .

پیشنهاد می گردد بیشتر فایل های صوتی و پادکست ها را در زمان های مرده خود گوش کنید . زمانی که در مسیر رفت و برگشت و یا در تاکسی و در حال ورزش کردن هستید.

در مقالات بعدی روش های موثر گوش دادن به پادکست های انگلیسی را برای شما عزیزان بیان می کنیم . .

 

 

  • اشتراک گذاری

بررسی ها

نظرات